Guardian Ücretsiz Deneme Sürümü

OT ve IoT Siber Güvenlik alanında lider firmalardan olan Partnerimiz Nozomi Networks temel ürünü Guardian‘ı yeni kullanıcılar ve OT ağlarında görünürlük ihtiyaçlarını karşılamak için ücretsiz bir deneme sürümü yayınladı.

Bu deneme sürümü sayesinde hem mevcut operasyonel ağlarınızda gerçek zamanlı bir görünürlüğe ulaşacaksınız, hem de Guardian ürününü yakından tanımış olacaksınız.

Guardian Ücretsiz deneme sürümünün ve ücretli sürümünün özellikleri aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Ücretsiz deneme sürümü Sanal Makine olarak kurulur ve dilerseniz mirror/span port ile gerçek zamanlı olarak trafiği takip edebilir, dilerseniz de pcap formatında aldığınız ağ trafiğini yükleyip analiz edebilirsiniz.

Deneme sürümü maksimum 1000 varlık ile ve aşağıdaki protokollerin destekleri ile sınırlıdır.

ARP, BACnet, CDP, DNP3, DNS, FTP, GOOSE, HTTP, HTTPS, ICCP, IEC-104, LLDP, MMS, Modbus, Modbus TCP, NetBIOS, RDP, SCP, SMB, SNMP, SSH, STP, Telnet, VNC.

Ücretsiz Deneme sürümü için https://community.nozominetworks.com/ adresinden kendi hesabınızı yaratıp VM ve ya Hyper-V ortamı için sanal makinenizi indirdikten sonra, kullanım kılavuzu ve lisans’ınızı alıp cihazınızı kurarak Guardian’ı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kurulumu tamamladıktan sonra, belirlediğiniz Kullanıcı şifresi ile Guardian Arayüzüne ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki Dashboard arayüzünde ortamın genel bilgileri, ağ trafiği bilgisi, protokoller, ve çeşitli ortam bilgileri bulunmaktadır:

Environment >> Network View >> Graph sayfasında ağınızın gerçek zamanlı haritasına ulaşıp, istediğiniz filtreleri uygulayarak, throughput, yüksek retransmission olan linkler vb. birçok ağ görünümünü kolayca elde edebilirsiniz. Diğer tab’lar Nodes, Links, Sessions ve Traffic ile de ağ trafiği hakkında gerçek zamanlı ve detaylı trafik bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Environment >> Asset View sayfasında mevcut ağ ortamınızdaki varlıkların listesine ulaşabilir ve bu listeyi excel, csv gibi ortamlara çıktısını alabilirsiniz.

Analysis >> Queries sayfasında ağ üzerinde istediğiniz sorguları oluşturabilir, bu şekilde sistem üzerinden istediğiniz bilgileri Liste, Bar, Pie, Ağ grafiği şeklinde raporlayabilir ve bu sorguları “assertion” olarak uygulayıp kendi alarmlarınızı yaratabilirsiniz.

Full versiyon’un demosu ve ya satınalma talepleriniz için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

hello@cerrus.io

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: