Design a site like this with WordPress.com
Get started

Siber Güvenlik Gereksinimlerini Desteklemek için Geliştirilmiş OT Ağ İzleme Özelliklerine İhtiyaç Var

Daha iyi varlık envanterleri ve hızlı tehdit tespiti, sanayi şirketlerinin sürekli OT ağı izlemeye yatırım yapmaları için yeterli gerekçe olmalıdır. Ancak ürün değerlendirmeleri, BT / OT siber güvenlik yakınsaması, dış güvenlik desteği ve dijital dönüşüm gibi gelecekteki gelişmeleri de dikkate almalıdır.

Sürekli operasyonel teknoloji (OT) ağ izleme, her endüstriyel / OT siber güvenlik stratejisinin önemli bir parçası haline gelmiştir. Kullanıcıların güçlü savunmalar oluşturmak için ihtiyaç duydukları varlık ve bağlantı bilgilerini sağlar. Ayrıca, kurallar ihlal edildiğinde kullanıcıları uyarır. Bu faydalar, bu teknolojiye yapılan yatırımları haklı çıkarmak için yeterlidir, ancak ürün değerlendirmeleri, ürünlerin gelecekteki ihtiyaçları nasıl desteklediğini de dikkate almalıdır. Üç büyük gelişme, OT siber güvenlik gereksinimlerini değiştirmektedir. Artan CISO katılımı ve BT / OT siber güvenlik yakınsaması, OT varlıklarının ve güvenlik açıklarının daha fazla görünmesini gerektirir. Güvenlik operasyon merkezleri (SOC) ve üçüncü taraf gibi yönetilen güvenlik hizmeti sağlayıcıları (MSSP) gibi harici hizmet sağlayıcıların kullanılması, OT ve BT siber güvenlik araçlarının daha fazla entegrasyonunu gerektirir. Dijital dönüşüm girişimleri, izlenmesi gereken varlıkların sayısını ve türünü genişletir.

Sürekli OT ağ izleme, her siber güvenlik olgunluk adımı için kolaylaştırıcıdır. Varlık keşfi ve envanter özellikleri, Güvenli düzeyde gerçekleştirilen işlemler için başlangıç ​​noktası sağlar. Savunma ve Kapsamadaki ilerlemeler, sistem içindeki ve sistem çevresindeki veri akışlarını derinlemesine anlamayı gerektirir. Mevcut ağ trafiğini, geçmiş trafiğe göre oluşan ortamla(baseline) karşılaştırma yeteneği, ek koruma olan anomali tespitinin özüdür.

Bazı farklılıklar olsa da, önde gelen tüm OT ağ izleme çözümleri, tesis siber güvenlik ekiplerinin temel OT görünürlük ve anomali algılama ihtiyaçlarını destekleyebilir. Ancak sektördeki gelişmeler, etkili bir çözüm için gereksinimleri hızla değiştiriyor. Ortaya çıkan bu ihtiyaçları anlayan ve ele alan bir tedarikçi seçmek şarttır.

Nozomi Networks Sorunu Çözüyor

Nozomi Networks, sürekli OT ağ izleme çözümlerinin lider tedarikçisidir. Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, kritik altyapılarını korumak için Guardian platformunu kullanıyor. Nozomi’nin kapsamlı ürün seti, sürekli OT ağ izleme ve gelişen pazar ihtiyaçlarını anlama konusundaki kapsamlı deneyimini yansıtmaktadır.
Guardian ağ izleme faaliyetlerini gerçekleştirir. Ağ paketlerini okuma, DPI, varlık bulma, tehdit algılama ve anormallik algılama işlevlerini içerir. Bu ürün ayrıca ağ görselleştirme, güvenlik açığı değerlendirmesi, risk izleme ve güvenlik raporlaması olan yerel kullanıcıları da destekler. Guardian, çok çeşitli endüstriyel protokolleri desteklemektedir. Ürün ayrıca, bilinen tehditlerin algılanmasını artırmak için şirketin OT ThreatFeed abonelik hizmetinden gelen tehdit bilgilerinin kullanılmasını da desteklemektedir.

Entegrasyon, Nozomi Networks’ün geliştirme çabalarının kilit odağı olmuştur. Nozomi, çok çeşitli OT ürünleri, ağ aygıtları, SIEM’ler, popüler BT güvenliği yönetim araçları ve erişim kontrol ürünleri için arayüzler geliştirdi, ayrıca Guardian harici uygulamalarla veri paylaşımı için açık bir API’ya sahiptir.

Nozomi Networks ürünleri için detaylı bilgi almak ve diğer siber güvenlik ürünlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

hello@cerrus.io

kaynak: https://www.arcweb.com/blog/users-need-enhanced-ot-network-monitoring-capabilities-support-future-requirements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: