Online Dosya Transferi ve Yedekleme Hizmetlerini Kötü Amaçlı Dosyalardan Koruma

Giderek artan sayıda şirket ve online hizmet sağlayıcı, web portalı veya uygulama aracılığıyla müşterileri, tedarikçileri ve ortaklarıyla yüz yüze hizmetten dijital iletişime geçerken, bu kanal doğal afetler veya küresel pandemi gibi belirli durumlarda ana etkileşim yolu haline geliyor.

Mail ortamında, web upload hizmetleri üzerinde paylaşılan dosyalar ve yedekleme hizmetleri için bulut üzerinde yedeklenen ve ya geri yüklenen dosyalar malware ve ransomware atakları için büyük risk oluşturuyor.

Kullanıcılar, sigorta, kasko, kredi başvurusu, sağlık hizmetleri, bilişim hizmetleri vb. gibi hizmetlere başvurabilmek için pdf, MS Office, resim gibi dosya formatlarını kullanarak belgelerini ilgili şirketlere web ve ya mail üzerinden gönderiyorlar. Hizmet veren şirketlerin büyük bir kısmı da bu dosyaları yedekleyip sistemleri üzerinde ve ya bulut ortamında depoluyorlar.

Elbette, bu, bir şirketi hacklemek isteyen kötü niyetli kimseler için harika bir fırsat, hatta bazı dosyalar bilmeden ve istemeden kötü amaçlı yazılım veya kötü amaçlı kod da içerebilir.

Peki bu durumda Çevrimiçi Hizmetlerinizi nasıl güvende tutuyorsunuz?

Fidye yazılımı (ransomware) gibi siber saldırılar her zaman masum görünümlü bir dosyada gizli kötü amaçlı yazılımlarla başlar ve bu da açıldıktan sonra kötü amaçlı kod yürütülmesine neden olur.
Çoğu şirket için sorun şu: mevcut kötü amaçlı yazılımdan koruma çözümleri!

Algılama teknolojisine dayalı geleneksel çözümlerin aksine, İçerik Çözme ve Yeniden Yapılandırma (CDR), dosyaları taramak ve olası kötü niyetli kodları etkisiz hale getirmek için önleyici bir işlemdir.

odix TrueCDR teknolojisi devrim niteliğinde algılamasız bir yaklaşım sunuyor. Odix NetFolder ile dosyalar güvenli bir şekilde demonte edilir ve özel formatlarına göre sıfırdan yeniden oluşturulur.
“Yeni” dosyalar orijinal işlevlerini korur ve kullanımları güvenlidir.
Sonuç, kuruluşlar için sistem performansından veya iş süreçlerinden ödün vermeden önemli ölçüde geliştirilmiş bilgi güvenliğidir.

Odix TrueCDR NetFolder:

  • Kullanıcılar, tedarikçiler, iş ortakları ve daha fazlası için web portalları gibi birden çok kaynağı destekleyen, kullanıma hazır kötü amaçlı yazılım önleme çözümü.
  • Yaygın dosyalar yoluyla gönderilen fidye yazılımlarını ve sıfırıncı gün saldırılarını önlemede oldukça etkilidir.
  • Çok katmanlı iç içe nesnelerde de gömülü dahili bileşenlerin devre dışı bırakılmasını sağlamak için odix’in her dosyaya özel gelişmiş tarama algoritmalarını kullanır.
  • Entegrasyon gerekmez.

hello@cerrus.io

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: